Lovosičtí kralují extraligové tabulce

Klimt byl dnes v zakončení úspěšný dvakrát. Klimt byl dnes v zakončení úspěšný dvakrát. Foto Alex Wipf

Tipgames extraliga – 10. kolo

Lovosice – Kopřivnice 37:27 (18:7)

Domácí vlétli do zápasu s obrovskou energií. Po jedenácti minutách vedli už 5:0, celý první poločas pak vyhráli jedenácti brankovým rozdílem, a tak hned na začátku zápasu bylo prakticky rozhodnuto o pozápasovém dělení bodů. Střelecky zazářil Sýkora, spolu s ním tradiční střelecké hvězdy Motl s Breckem. Na druhé straně mohutně vzdoroval Veřmiřovský s Krejčiříkem a Hojníkem, nikdo další se ale k této trojici kanonýrů v dresu Kopřivnice připojit nedokázal, a tak se za celé utkání nepodařila hostujícím házenkářům ani výraznější korekce vysoké ztráty. Ve 36. minutě dokonce ztráceli na soupeře patnáct branek (23:8), nakonec ale skončil zápas relativně přijatelným desetibrankovým rozdílem. Stínem utkání je zranění Tomáše Mičky z hostujícího celku. V současné chvíli tak Lovosičtí kralují extraligové tabulce, ohrozit by je mohly jen Hranice, které se zítra utkají s Karvinou v regionálním derby.

• Nejslepší střelci domácích: Sýkora 9, Motl 5/1, Brecko 5
  • Nejlepší střelci hostů: Veřmiřovský 8, Krejčiřík 7, Hojník 7/5
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5
  • Vyloučení: 6 – 5
  • Rozhodčí: Kozler, Vaník