Kopřivnice začala svižně

Dvě minuty pro Havláta Dvě minuty pro Havláta Foto Alex Wipf

Tipgames Extraliga – 2. kolo

Kopřivnice – Třeboň 21:20 (14:8)

Domácí tým začal svižně a již v 10. minutě Kopřivnice vedla rozdílem čtyř branek - 5:1. Logicky si vzal hostující trenér Jordák oddechový čas, po kterém se hra hostů trošku zlepšila. Ve 20. minutě pak přišel další nástup Kopřivnice, která zvedla svůj náskok na 11:5. V závěru poločasu padlo ještě několik branek, a proto byl stav po prvním poločase 14:8. První polovinu druhého poločasu nic nenasvědčovalo tomu, že se schyluje k dramatu. Naopak kopřivničtí házenkáři v pohodě kontrolovali hru (45. minuta J. Gřes 19:14). V následující desetiminutovce však domácí hráči nakupili velké množství technických chyb, čehož snaživí hosté využili ke korekci skóre (55. minuta Kostelecký 20:19). V nervózním závěru se nakonec Kopřivnici, byť dohrávala v oslabení, podařilo minimální náskok udržet.

• Nejslepší střelci domácích: Gřes 9/4, Střelec 4, Krejčiřík 3
  • Nejlepší střelci hostů: Loskot 5/1, Kostelecký 5, Zbíral 3, Halámka 3, Baierling 3
  • Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1
  • Vyloučení: 3 - 3
  • Rozhodčí: Opava, Válek