Plzeňští udrželi odstup a vyhráli

Chroustovský v lovosickém dresu se trefil dvakrát. Chroustovský v lovosickém dresu se trefil dvakrát. Foto Patrik Pátek

Tipgames extraliga – 11. kolo

Plzeň – Lovosice 28:24 (17:9)

Podobně jako včera Petržala zamkl dnes v Plzni branku domácích házenkářů Motlík. Za celý první poločas pustil za svá záda jen devět lovosických střel, a i díky tomu vedli Západočeši o poločase o osm branek. Po jedenácti minutách druhého poločasu jejich ztráta narostla na deset branek, pak se ale hosté konečně dostali do hry, když domácí házenkáři opakovaně chybovali a umožnili tak Lovosicím šestibrankovou sérii. Deset minut před koncem to tak vypadalo pro Severočechy nadějně, soupeře dělily jen čtyři branky. Tento odstup už ale Plzeňští udrželi a vyhráli 28:24.

• Nejslepší střelci domácích: Bečvář 7/4, Petrovský 5, Šindelář 3, Kust 3, Strýc 3
  • Nejlepší střelci hostů: Motl 7, Sýkora 4/2, Krahulík 3, Landa 3
  • Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/2
  • Vyloučení: 6 – 3
  • Rozhodčí: Bečička, Horák