Plzeň si přijela na Hanou pro 2 body

Takhle se Bečvář radoval Takhle se Bečvář radoval Foto Hynek Sladký

Tipgames extraliga – 12. kolo

Přerov – Plzeň 17:29 (11:18)

Plzeň si přijela na Hanou pro dva body a ty si taky nakonec v pohodě odvezla. Domácí doplatili na úzký kádr s nedostatkem ostrých spojek, ale především nedokázali navázat na výborné střelecké vystoupení z předtřítýdnů proti Hranicím. V první půli byla ještě hra i skóre celkem vyrovnané. Od patnácté minuty ale už začali tahat za delší konec hráči ze západu Čech, především se střelecky prosazovala pravá strana. Ve druhém poločase už domácí nenašli dostatek sil na obrácení průběhu zápasu a posledních patnáct minut už bylo z jejich strany trápení. Hosté v pohodě navyšovali náskok a to ještě řadu vyložených příležitostí dokázal zlikvidovat skvělý domácí gólman Štolcar. Západočechů nakonec Přerované podlehli rozdílem dvanácti gólů 17:29.

• Nejslepší střelci domácích: Kavka 6/2, Pernička 4/1, Zemánek 3
  • Nejlepší střelci hostů: Linhart 7, Tonar 6, Blecha 5
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1
  • Vyloučení: 6 – 5
  • Rozhodčí: Brůna, Vostatek