V závěru zklamaní hráči Frýdku pouze korigovali Foto: Honza Rotrekl

Tipgames Extraliga – 2. kolo

Hranice – Frýdek-Místek 34:31 (13:19)

TVCOM logo-th

V prvním domácím utkání jsme viděli zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme začali trochu nervózně a chyběla nám především agresivita v obranné fázi a nedokázali jsme hrát rychle dopředu, což náš soupeř využil a postupně si vypracoval náskok a ten udržoval po celý první poločas a i do kabin jsme odcházeli za velmi nepříjemného stavu 13:19.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním změnit styl hry a obrátit výsledek. Již v prvních minutách druhého poločasu jsme ukázali, že jsme odhodláni se poprat o vítězství a nevzdát se. Agresivní obrana a zrychlená hra dopředu byli strůjci postupného snižování náskoku našeho soupeře, kterého jsme postupně dostávali pod tlak, a ten chyboval. Byli to především Indrák s Weintrittem, kteří zaveleli k útoku. Ve 40 minutě již byl stav vyrovnán a my jsme měli navrch. Naše obrana nutila frýdecké hráče zakončovat ze špatných střeleckých pozic a s prošlými střelami na bránu si pak poradil brankář Kučerka. A tak jsme si postupně vypracovali až pětibrankový náskok 32:27. Frýdek-Místek ještě v závěru snížil, ale to nestačilo a tak jsme se mohli radovat z vítězství a z prvních, velice důležitých, dvou bodů v letošní sezóně.