V Jičíně to bylo napínavé do posledních chvil

Ilustrační foto Ilustrační foto

Tipgames extraliga - 13. kolo

Jičín – Dukla 22:20 (10:10)

Do kraje legendárního loupežníka Rumcajse zavítali vojáci z Prahy. Nikoliv však aby chytili tohoto dobromyslného vousáče, ale aby jičínským házenkářům oplatili jednobrankovou porážku z podzimního druhého kola. Byl to lítý boj od prvních minut, ve kterém dominovaly obrany a oba brankáři- domácí Veverka i hostující reprezentant Petržala. Až do 20.minuty nevedl žádný ze soupeřů víc než o gól ( na 7:7 vyrovnával T .Babák), pak ale hosté využili vyloučení domácího Rychny a odskočili na 7:10. Po time-outu se ale domácí zvedli, i oni využili převahy jednoho muže v poli při vyloučení Šůstka, a dokázali do poločasu srovnat skóre (10:10). Rozhodující pro osud utkání byly okomžiky kolem 40. minuty, kdy se domácí dostali do vedení 16:11 a ještě hráli 2 minuty dvojnásobnou přesilovku. Mnoho z ní nevytěžili a tak to byli hosté, kteří se semkli, zabojovali a postupně ukrajovali z pětibrankového manka. Na méně než dvě branky se jim ale korigovat nepodařilo. V nervózním závěru nakonec definitivně o vítězství jičínských házenkářů rozhodl jejich nejlepší hráč T.Babák, který minutu před koncem při signalizované pasivině z devítky prostřelil vše, včetně golmana Rangla, zvýšil na 22:19 a definitivně poslal Duklu domů bez bodů.