Neděle, 09 Prosinec 2012 22:34

Brno opět remizovalo

Momentka z utkání F-M versus Brno. Momentka z utkání F-M versus Brno. Foto Zdeněk Šrubař

Tipgames extraliga - 13. kolo

Frýdek – Místek – Brno 27:27 (10:13)

Brno se přijelo do Frýdku poprat o vítězství, které by je dostalo zpět mezi špičku extraligové tabulky. Dostalík s Hastíkem se vrátili do frýdecké haly, ovšem v dresu soupeřícího Brna a v prvních minutách jakoby se hrálo bez obran. Branka stíhala branku. Na začátku střelecky držel Frýdecké Dyba, kvalitně ale doplnili tým i mladí frýdečtí házenkáři, mezi které patří například mládežnický reprezentant Mynář. I v oslabení se dokázali domácí udržet v kontaktu se soupeřem z Brna a dokonce šli do vedení. Pěknými zákroky přispívali svým týmům i oba brankáři Šoltés s Bavlnkou. V prvních minutách byli domácí lepší, ale technické chyby a neproměňované brejky je zlomily a v závěru poločasu strhli vedení na svou stranu hostující házenkáři, do šaten si Jihomoravané odnášeli tříbrankový náskok. Po poločase ale vtrhli domácí na Brno s obrovskou silou a jen díky Bavlnkovi nevyhráli první pětiminutovku Frýdečtí 5:0. Brnu nedovolili domácí ani využít přesilovku. Domácí pak ještě vyrukovali s osobní obranou na Hastíka a ve 40. minutě šel Frýdek v oslabení znovu do vedení (18:16). Brno se šlo poradit. Šoltés v brance čaroval, ale i tak bylo ve 49. minutě vyrovnáno (22:22). Potom opět tahali za delší konec hosté, pět minut před koncem zápasu ale viděl Klačo červenou kartu za zásah do obličeje brankáře Šoltése při sedmimetrovém hodu. I v oslabení ale Brňané stále vedli o branku. Na začátku poslední minuty ale Dyba vyrovnal na 27:27 a pak po faulu Ungera dohrávali domácí v oslabení. Po sedmičce Hastíka, kterou si ale kouzelník Šoltés pohlídal a Hastík pak za sražení obránce dostal přímou červenou, se síly na hřišti opět vyrovnaly a Frýdek měl na dosah první domácí vítězství. Frýdečtí střelci ale v posledních vteřinách ztroskotali na Bavlnkovi a utkání tak skončilo za stavu 27:27.

• Nejslepší střelci domácích: Dyba 9/1, Kichner 8/2, Unger 4
  • Nejlepší střelci hostů: Zima 7, Hubáček 4/1, Dostalík 4, Hastík 4
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 8/3
  • Vyloučení: 5 – 4
  • Červená karta: Klačo, Hastík
  • Rozhodčí: Brůna, Vostatek