Středa, 30 Leden 2013 09:27

Finalistou ČP mužů se stal tým Hranic

Hranice oplatily soupeři dvě porážky z loňského ročníku Hranice oplatily soupeři dvě porážky z loňského ročníku ČT

Český pohár mužů – semifinále

Hranice – Dukla 29:24 (17:11)

Do semifinále Českého poháru se Dukla probojovala přes aktuálního lídra Tipgames extraligy, Plzeň, Hranice pak přes vedoucí tým druhé nejvyšší soutěže, prvoligový Zlín. V extralize se už oba semifinalisté utkali dvakrát, hned v prvním kole byly úspěšnější Hranice (Hranice – Dukla 30:29), před Vánoci Dukla Hranickým v utkání, v němž nepadlo mnoho branek, porážku oplatila (Dukla – Hranice 19:15). A střídání výher pokračuje, ve středu večer se v semifinále Českého poháru radovaly z vítězství opět Hranice. Ty táhl střelecky hlavně Galus. Z jeho ruky padl do sítě Pražanů první gól a na něj pak šňůrou šesti branek navazovali Čadra s Rachačem a Stržínkem (7:2). Ve 20. minutě prohrávali už Pražané, jejichž soupiska byla pro semifinálový duel prakticky kompletní, už rozdílem sedmi gólů (12:5) a před odchodem do šaten manko zkorigovali jen mírně. Do druhé půle vstoupili Dukelští lépe. Kotrč s Krupou korigovali na 16:19, blíž než na rozdíl tří, čtyř gólů k Hranickým se však ne a ne dostat. Na začátku poslední pětiminutovky se však přece jen dotáhla Dukla na 24:26, poslední tři branky ale padly do její sítě a Pražané už na to nezvládli odpovědět. Prvním finalistou se tak stal aktuálně třetí celek interligové tabulky, Hranice.

• Úspěšnost zásahů: Kučerka 49%

• Nejslepší střelci domácích: Galus 9/4, Stržínek 5, Tůma 4, Šíra 4
  • Nejlepší střelci hostů: Kotrč 7/2, Mráz 5/2, Krupa 3
  • Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4
  • Vyloučení: 3 - 5
  • Rozhodčí: Bečička, Horák