Ilustrační foto Ilustrační foto

Tipgames extraliga – 16. kolo

Lovosice – Hranice 27:22 (12:8)

onlajny-logo

Hranice vstupovaly do utkání nabuzeny středečním postupem do finále Českého poháru a s bilancí podzimního vítězství nad svým dnešním soupeřem. Zrovna ale duel, v němž se utkávají i dva velmi kvalitní brankáři, nebyl ideální pro to, aby se odehrál při nadačním kole. Branek ale nakonec diváci viděli dost a z vítězství se radovala právě „bílá“ lovosická hala. Domácí vedli po celé utkání. Rozhodující náskok si Lovosičtí vytvořili mezi 16. a 22. minutou (7:5, 12:5) a přibližně tento náskok si udrželi až do konce. Střelecky se předvedl hlavně Motl, i když jeho šest branek je spíš pod jeho zápasovým průměrem. Ve druhé půli se Hraničtí přiblížili domácím nejvíce na rozdíl čtyř gólů, a tak finalista Českého poháru nakonec odjíždí z Lovosic poražen 22:27.