Brno poraženo rozdílem dvou branek

Foto ze zápasu Foto ze zápasu Ivo Dudek

Tipgames extraliga – 16. kolo

Brno – Karviná 31:33 (20:21)

Tak tohle byl nadační zápas, jak má být. Jen v prvním poločase viděli diváci víc než čtyřicet branek. Zejména Karvinští byli v útoku velmi produktivní, i když domácí Brno je pravidelně dotahovalo. Do šatny si odnášeli hostující házenkáři jen jednobrankový náskok, přestože vedli i pětibrankovým rozdílem. Střelecky vynikal hlavně Petrovský s Hanischem a Vančem. A karvinští střelci nepolevovali ani ve druhé půli. Právě v jejím začátku šňůrou šesti branek, na níž zareagovali Brňané jen jedinou, odskočili domácím o šest gólů (21:27) a tuto ztrátu už Brno do konce zápasu jen korigovalo. Hastík s Hubáčkem sice pálili ze všech sil, závěrečný klakson se však ozval příliš brzo. Tedy ve chvíli, kdy obě družstva dělily stále ještě dvě branky. Karviná tak dnešním vítězstvím srovnala bodově v tabulce krok právě se svým dnešním soupeřem, Brnem.

• Nejslepší střelci domácích: Hastík 9/1, Hubáček 7/3, Chýlek 5
  • Nejlepší střelci hostů: Petrovský 7, Paululík 6, Vančo 5, Hanisch 5
  • Sedmimetrové hody: 5/4 - 0/0
  • Vyloučení: 6 - 6
  • Rozhodčí: Opava, Válek