Dukla byla Karvinou poražena

Foto ze zápasu Foto ze zápasu Foto Ivo Dudek

Tipgames extraliga – 17. kolo

Karviná – Dukla 27:22 (14:12)

Utkání mezi čtvrtým a sedmým celkem extraligové tabulky bylo vypjaté, plné emocí a tím i napomínání a trestů. Jen v první půli zápasu letěla žlutá karta v rukou rozhodčích nahoru pětkrát a jedenáctkrát se vylučovalo! Častěji dotahovala Dukla, dokázala však využívat svých přesilovek a nenechala si Karvinou v první půli zásadně odskočit. Na dostřel Karvinským se Pražané drželi i ve druhém poločase, i když výbornými zákroky se často blýskl domácí gólman Pyško. I ve druhém poločase se ale často vylučovalo a hra se tak kouskovala. V úseku hry mezi 44. a 49. minutou domácí Dukle odskočili, když přesně mířili Vančo s Krahulcem a Petrovským (24:19) a to rozhodlo o tom, že oba body zůstaly v Karviné. Utkání po zranění nosu nedohrál Šůstek. Dukla už nedokázala manko ani zkorigovat a Karviná tak bodově svého dnešního soupeře v tabulce dotáhla a přeskočila Brno.

• Nejslepší střelci domácích: Vančo 6, Meca 4, Drobek 3, Petrovský 3, Chudoba 3, Hardt 3
  • Nejlepší střelci hostů: Šik 4, Syřínek 4, Lehocký 4
  • Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/1
  • Vyloučení: 9 – 8
  • Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák