Neděle, 10 Únor 2013 17:36

Kopřivnice na konci tabulky

Tipgames extraliga – 17. kolo

Přerov – Kopřivnice 29:25 (13:13)

Teprve druhé vítězství vybojovali v neděli dopoledne házenkáři přerovského Sokola. V úvodu zápasu se zdálo, že domácí ovládnou zápas poměrně jasně, vždyť v 8. minutě vedli 7:2, potom se ale hostující Kopřivnice rozkoukala a poslednímu celku tabulky extraligy se rozhodla vzdorovat. Hlavně Veřmiřovský s Hojníkem nehodlali dát svou kůži lacino, a tak i přes snahu Perničky odcházely týmy do šaten za vyrovnaného stavu. Rozhodující náskok si začali domácí házenkáři budovat ve 40. minutě zápasu. Na každou branku Kopřivnice odpověděli dvěma trefami a jejich vedení nenápadně narůstalo. Přičinili se o to zkušený Kovařík, Kavka nebo Hradil, závěrečná úprava skóre na konečných 29:25 pak byla z dílny Zemánka se Skopalem. Přerov se tak po dlouhé době konečně odlepil ode dna tabulky, na které poslal právě poraženou Kopřivnici.

• Nejslepší střelci domácích: Pernička 7/2, Kavka 5, Hradil 4, Kovařík 4
  • Nejlepší střelci hostů: Hojník 7/5, Veřmiřovský 6, Bukovský 3, Gřes 3
  • Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5
  • Vyloučení: 5 – 7
  • Rozhodčí: Kozler, Vaník