Šlágr kola sliboval napínavý souboj

Foto ze zápasu Foto ze zápasu Foto Patrik Pátek

Tipgames extraliga – 18. kolo

Lovosice – Jičín 22:30 (12:15)

Šlágr kola sliboval napínavý souboj mezi Lovosicemi a Jičínem. A toho se téměř tisícovka diváků v Lovosicích i dočkala. Tedy alespoň v prvním poločase. Jičínští jsou nahoře, třetí celek tabulky drtí jednoho soupeře za druhým a i proti Lovosicím nastoupili Jičínští zostra (1:4). V 10. minutě sice Lovosice nepříznivý stav hlavně zásluhou Brecka otočily (5:4), ovšem vzápětí se zase chopil vedení tým Jičína a stejné družstvo si odnášelo do přestávky tříbrankový náskok. O výsledku utkání pak rozhodli Jičínští hned v prvních minutách druhé půle, když čtyřmi brankami v řadě, na něž nedokázali házenkáři Lovosic zareagovat, zvýšili své vedení už na sedm gólů (12:19). Poté se sice Krahulíkovi s Jonášem podařilo manko mírně zkorigovat, blíž než na pět branek rozdílu ale svůj celek k soupeři přiblížit nedokázali. V posledních pěti minutách pak potvrdili vysoké vítězství v hostujícím dresu Kraus s Vocáskem a Králem. Vzhledem k tomu, že před utkáním měli oba soupeři shodně dvaadvacet bodů a v tabulce je dělil pouze rozdíl ve skóre, po dnešní přesvědčivé výhře přeskočili házenkáři od Řáholce družstvo Lovosic a po těsném vítězství Zubří nad Plzní dokonce poskočili do čela tabulky.

• Nejslepší střelci domácích: Jonáš 5/1, Brecko 4/1, Krahulík 3, Landa 3, Berka 3
  • Nejlepší střelci hostů: Kraus 9, Vocásek 7, Král 4/2
  • Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2
  • Vyloučení: 1 – 4
  • Rozhodčí: Opava, Válek