Dramatické odpoledne házenkářů Hranic

Oslavy Hranických Oslavy Hranických Foto Hynek Sladký

Tipgames extraliga – 19. kolo

Plzeň – Hranice 22:28 (11:16)

Poměrně dramatické odpoledne mají za sebou házenkáři Hranic. Právě na nich se snad ze všech týmů v nejvyšších soutěžích nejvýrazněji podepsala sněhová kalamita. Do Plzně cestoval tým vlakem, ten měl ovšem u Berouna nehodu a Hraničtí tak do cíle doputovali náhradní dopravou a se zpožděním. Stejně jako v Zubří i doma se Plzeňané prezentovali poměrně malou střeleckou produktivitou, a tak už o přestávce prohrávali s Hranicemi o pět branek. Výborně chytal Kučerka, Stržínek s Rachačem pak střídavě plnili síť Západočechů. Ve druhé půli se k nim přidal Galus, odpovídali Linhart s Tonarem, jejich střelecká výkonnost ale nebyla dostatečná, nejblíže se soupeřům přiblížila Plzeň na rozdíl dvou gólů (18:20). Vítězství si pojistily Hranice pětibrankovou šňůrou mezi 53. a 58. minutou, na kterou nenašla Plzeň odpověď (19:27) a přes zasněženou republiku si tak odvážejí Hranice domů dva body.

• Nejlepší střelci Plzně: Linhart 5, Tonar 5/2, Kust 3
  • Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 10, Racha4 4, Šíra 4
  • Úspěšnost zákroků: Kučerka - 46% zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Fabián - % zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Magrla - % zásahů
  • Sedmimetrové hody při hře: 3/2 – 2/2
  • Vyloučení: 8 – 8
  • Červená karta: ČK Bajgar)