Neděle, 24 Únor 2013 22:35

Přerov vybojoval zaslouženou remízu

Tipgames extraliga – 19. kolo

Přerov – Zubří 26:26 (15:14)

Zubří si jelo na Hanou pro dva body, které nutně potřebuje sbírat, aby mohlo bojovat o nadstavbovou horní šestku. Přerov je v tuto chvíli sice jejich tabulkový soused, bodový rozdíl mezi celky je však zásadní (5, respektive 17 bodů) a pro Zubří tak zisk bodů neměl být nikterak složitou záležitostí. O to překvapivější je skutečnost, že Zubří, které si jistě bylo vědomo důležitosti tohoto vítězství, veze nakonec z Přerova jen jediný bod za těžce vybojovanou remízu. Navíc po většinu hrací doby hostující házenkáři dotahovali náskok domácích Hanáků. Ti na konci první půle vedli 12:9, zkorigovat ztrátu se Zuberským povedlo až těsně před odchodem do kabin. Se začátkem druhé půle si vzali Přerované náskok zpět a obrat se Valachům podařil až mezi 46. a 50. minutou, kdy se prezentovali pětibrankovou šňůrou, na níž se nejvíce podíleli Randýsek s Aspiridisem (21:23). Srovnat se domácím povedlo až v 59. minutě a poslední vteřiny slibovaly drama. Poslední minutu utkání otevřel brankou Bechný, pak byl ale vyloučen Šlachta a zuberští fans v hale se začali bouřit. Ze sedmičky vyrovnal Hradil, hosté se ale nemínili smířit s tím, že odjedou domů jen s bodem. Trenér Mičola vzal oddechový čas, šest vteřin před koncem se ještě pokusil zkušený Kovařík přerušit hru, ovšem za faul viděl pouze červenou kartu a branky už nedosáhla ani jedna ze stran.

• Nejslepší střelci domácích: Hradil 9/4, Kavka 5, Pernička 4/1
  • Nejlepší střelci hostů: Bechný 5/2, Randýsek 4, Aspiridis 4
  • Sedmimetrové hody: 7/5 – 2/2
  • Vyloučení: 9 - 9
  • Červená karta: přímá ČK Kovařík,přímá ČK Hub
  • Rozhodčí: Halada, Točík