Jičínští nakonec uhájili oba body

Ilustrační foto Ilustrační foto

Tipgames extraliga – 19. kolo

Frýdek – Místek – Jičín 29:30 (16:18)

Jičín se veze na vítězné vlně a kraluje extraligové tabulce. Další dva body přijel sklidit na východ republiky na palubovku předposledního Frýdku. Domácí udrželi s Východočechy krok poměrně dlouho. Ještě v 19. minutě svítili na ukazateli skóre 11:11. V posledních deseti minutách první půlky si ale Jičín tažený Vocáskem s Babákem začal budovat mírný náskok (14:18). Přetahované ale nebyl konec. O přestávce svítilo na ukazateli skóre jen dvoubrankového rozdílu (16:18) a na dostřel soupeři se drželi Frýdečtí dlouho i ve druhé půli. Jen dvě branky dělily oba soupeře i na začátku poslední patnáctiminutovky zápasu. A ukázalo se, že zdaleka nic nebylo rozhodnuto. V 56. minutě byl vyloučen Weitritt, vzápětí Naimann a domácí hráči dokázali přesilovku využít. Na začátku poslední minuty to bylo 29:30 a schylovalo se k další nedělní remíze. Hostující trenér si ale vzal time, své svěřence zkoncentroval a Jičínští tak nakonec v dramatickém závěru uhájili oba body.