Neděle, 03 Březen 2013 13:22

Hranice si hlídají horní šestku

Tipgames extraliga – 20. kolo

Hranice – Přerov 32:25 (13:11)

O účastnících bojů v horní šestici nadstavby ještě zdaleka není rozhodnuto, a tak vedle Karviné, Brna a Zubří si i Hranice hlídají každý bod. Proti Přerovu, který byl před dnešním zápasem s šesti body na 9. příčce, je měli Hraničtí získat poměrně snadno. A tomuto předpokladu Hranice dostály. V prvním poločase se sice zpočátku vedení přelévalo ze strany na stranu, když Hradil s Kavkou drželi krok s domácími střelci. Ve 25. minutě se Hranice soupeři utrhli (11:8), pak se ale jejich brankostroj přibrzdil a o přestávce dělily soupeře jen dvě trefy. Rozhodující únik se domácímu celku povedl až ve 44. minutě. Krátce předtím se díky třem trefám Kavky s Perničky Přerov dotáhl na rozdíl gólu (18:17), ovšem po smršti branek ze všech směrů hranické ofenzívy to v 50. minutě bylo 24:19 a tuto ztrátu už Přerov nesmazal. Naopak Galus s Čadrou náskok Hranic ještě zvýšili.

• Nejlepší střelci Hranic: Čadra 7, Rachač 7, Galus 6/4
  • Nejlepší střelci Přerova: Hradil 5, Kavka 5, Pernička 4
  • Úspěšnost zákroků: Kučerka - 36% zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Fabián - % zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Magrla - % zásahů
  • Sedmimetrové hody při hře: 4/4 - 3/2
  • Vyloučení: 3 – 4