Sobota, 02 Březen 2013 13:42

Zubří si uhlídala tříbrankový náskok

Tipgames extraliga – 20. kolo

Zubří – Karviná 29:26 (14:10)

O šanci vyšplhat se ještě do horní šestky dnes bojovalo Zubří. Veledůležité body potřebovalo vybojovat proti Karviné, přičemž zápasy proti tomuto soupeři bývají v Zubří tradičně velmi vypjaté a prožívají je velmi intenzivně i fankluby obou týmů. Po sobotním duelu se radovali fanoušci z Valašska. Domácí házenkáři si byli dobře vědomi důležitosti bodů, o které se dnes hrálo, a od začátku utkání drželi vedení ve svých rukou. Až v závěru poločasu se ale Bechnému s Trifunovičem podařilo vybudovat pro Zubří výraznější a to pětibrankové vedení. I ve druhé půli si pak Zubřané dlouho udržovali odstup od Karviné v rozměrech tří až pěti gólů. Až v 57. minutě třemi brankami v řadě ztrátu Karvinských výrazně zkorigovali Vančo s Petrovským a utkání spělo do dramatického závěru (27:24). Ten ale zuberští házenkáři zvládli. Uhlídali si tříbrankový náskok a vybojovali veledůležité body.

• Nejslepší střelci domácích: Trifunovič 9, Bechný 8/1, Randýsek 3, Václav 3
  • Nejlepší střelci hostů: Petrovský 7, Chudoba 6/3, Vančo 5
  • Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/0
  • Vyloučení: 4 - 3
  • Rozhodčí: Macho, Hájek