Neděle, 10 Březen 2013 00:00

Baník získal 2 nesmírně důležité body

Tipgames extraliga – 21. kolo

Karviná – Hranice 26:25 (16:14)

O body z tohoto utkání stáli stejnou měrou všichni aktéři na hřišti. Pro účast v horní šestce byl jejich zisk nutností. Karvinští si byli dobře vědomí toho, že vítězství je pro ně povinností, pokud chtějí hrát nadstavbu v horní šestce, Hranickým by pro klidný spánek před příštím kolem stačilo dovézt z Karviné i bod. Domácí se od začátku zápasu snažili na soupeře tlačit, ovšem Cement si situaci hlídal. V prvních dvaceti minutách se oba celky střídaly ve vedení, ovšem ve 26. minutě to vypadalo, že Karvinští využijí přesilovku k úniku ve skóre (14:11). Hranice se však dokázaly dotáhnout, když s dvěma rychlými góly přispěchali kanonýři Rachač se Stržínkem. Hrálo se téměř bez obran, střela stíhala střelu a do přestávky viděli diváci třicet branek rozdělených poměrem 16:14. Ve druhé půli se pořád držely Hranice na dostřel, ovšem Pyško je vyrovnat nenechal a karvinští střelci hnaní dopředu vědomím nutnosti bodovat pálili proti brance Cementu. Ve 40. minutě to bylo 23:20. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu obrany přitvrdily. Ve chvíli, kdy se v 50. minutě Hranice dotáhly na rozdíl gólu (24:23), nedokázali házenkáři Baníku využít přesilovku za vyloučení Stržínka k opětovnému navýšení náskoku, po vyloučení Drobka se síly vyrovnaly a záhy bylo vyrovnáno i skóre 25:25. Posledních osm minut hry slibovalo opravdové drama! Ani další přesilovka se pak Karviné nevyvedla a navíc Kučerka přispěchal se skvělým zákrokem proti Vančově sedmičce. Minutu před koncem dělil soupeře jediný gól (26:25). Hostující lavička brala time. Oba celky nakonec v chaotickém závěru dohrávaly v oslabení. Hranice se ještě pokusily využít hru bez brankáře, ovšem jejich poslední šanci v závěrečných vteřinách vylapal Pyško a zachránil tak pro Baník dva nesmírně důležité body.

• Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 5, Chudoba 5/2, Hanisch 4
  • Nejlepší střelci Hranic: Rachač 7, Šíra 5, Galus 4
  • Úspěšnost zákroků: Kučerka - 34% zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Fabián - % zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Magrla - % zásahů
  • Sedmimetrové hody při hře: 3/2 – 0
  • Vyloučení: 4 – 6