Plzeň si nadstavbu si zahraje v horní šestce

Foto ze zápasu Foto ze zápasu Foto Hynek Sladký

Tipgames extraliga – 21. kolo

Plzeň - Frýdek-Místek 33:28 (17:14)

Nadstavbu si zahrají v horní šestce. Tuhle jistotu po dnešním večerním utkání oslavují v Plzni. Na vítězství se proti Frýdku ale domácí docela nadřeli. Hosté se ujali na západě Čech vedení 4:2 a o dva kroky byli před soupeřem až do 18. minuty (8:10). Pak se rozstřílel Linhart, který tak posílil spolu s Loskotem palebnou sílu, kterou do té dobry představoval jen Horký, a v poslední pětiminutovce poločasu zaskočili hosty natolik, že do kabin si odnášeli náskok tří branek (17:14). Ve druhé půli pak pokračovali Západočeši ve zvyšování náskoku. Ovšem mezi 44. a 48. minutou si vybrali slabou chvilku a Frýdek se dotáhl (24:23)! Pak se ale houpačka zhoupla na druhou stranu a rázem to bylo 30:23! Tohoto komfortního vedení už se Plzeň nehodlala vzdát. Hes s Kichnerem sice ještě bojovali, Plzeň si ale vítězství a tím i horní šestku už pohlídala.