Neděle, 10 Březen 2013 00:09

Jičín má účast v lepší šestce jistou

Tipgames extraliga – 21. kolo

Přerov – Jičín 28:25 (14:11)

Ve srovnání s dramatem, které se před televizními kamerami odehrávalo v Karviné, v zápase na Hané „o nic nešlo“. Vedoucí celek tabulky Jičín má účast v lepší šestce jistou, šestibodový Přerov pak neměl vůbec šanci do bojů o silnější nadstavbovou skupinu promluvit. Pro mnohé však skončilo utkání mírným překvapením. Jičín v Přerově podlehl tříbrankovým rozdílem. Náskok si domácí vytvořili hned v první čtvrtině zápasu. Ve 28. minutě sice Jičín vyrovnal (11:11), do kabin ale opět odcházel s tříbrankovým mankem. Ještě jednou se Východočechům podařilo vyrovnat na začátku druhé půle, pak už ale koncentrovaný výkon domácích a výborné zákroky obou domácích gólmanů vedly k tomu, že jasně narůstalo vedení Hanáků (23:18, 27:21). Ani mocný finiš, při kterém během poslední minuty a půl nasypali Jičínští do sítě Přerova čtyři rychlé branky, nevedl k vyrovnání a Jičín tak odjíždí z Přerova poražen poměrem 25:28. Přerované si tak na své konto připsali alespoň body, které mohou být na konci soutěže rozhodující v souboji „o záchranu“.

• Nejslepší střelci domácích: Skopal 7, Pernička 7, Hradil 4
  • Nejlepší střelci hostů: Kraus 7, Babák 6/1, Kvasnička 4
  • Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/2
  • Vyloučení: 1 – 2
  • Rozhodčí: Hanák, Novák