Lovosice se pojistily šestibrankovou šňůrou

Foto ze hry Foto ze hry Patrik Pátek

Tipgames extraliga – 22. kolo

Lovosice – Plzeň 34:28 (15:14)

Utkání, v němž se střetl aktuální lídr extraligy s tím podzimním, padlo mnoho branek a hráči tak podstatně obohatili konto Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Toto kolo nejvyšší mužské soutěže je totiž opět tím „nadačním“. První poločas zápasu byl poměrně vyrovnaný. Vedení na své straně sice od začátku drželi domácí, ovšem Západočeši jim stále šlapali na paty. Předváděli se hlavně Motl, Jonáš a Vinkelhöfer. Ve druhé půli se ale ujali vedení Severočeši a po šesti minutách hry druhé půle vedli 19:14. Toto manko ještě Plzeň zkorigovala, ovšem své vítězství ještě Lovosice pojistily šestibrankovou šňůrou (24:21, 30:21) a tuto ztrátu už Západočeši nedokázali dotáhnout, přestože Šindelář s Horkým ještě usilovali alespoň o kosmetickou korekci. Posledního vítězství v základní části se tak dočkaly domácí Lovosice, ovšem Plzeň bude mít ještě letos hned dvakrát šanci Lovosicím porážku oplatit. Oba celky se totiž střetnou v boji o medaile horní šestice.

• Nejslepší střelci domácích: Motl 12, Jonáš 7/3, Klimt 5
  • Nejlepší střelci hostů: Vinkelhöfer 7/5, Horký 5, Tonar 4, Šindelář 4
  • Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5
  • Vyloučení: 4 – 5
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný