Neděle, 17 Březen 2013 21:10

Karviná bude hrát ve skupině o záchranu

Tipgames extraliga – 22. kolo

Jičín – Karviná 29:26 (12:14)

I Karviná měla účast v horní šestce ve svých rukou. Po sobotním vítězství Zubří nad Duklou museli vyhrát v televizním utkání na hřišti lídra Tipgames extraligy. Od prvních minut to bylo poznat v nasazení obou týmů. Agresivní obrany vedené Barešem na jedné a dvojicí Drobek-Hanisch na druhé straně hrály na hranicích pravidel, a tak se ostrostřelcům obou týmů prosazovalo velmi špatně. Přes to dokázal Petrovský nastřílet v první půli 6 branek a táhl svůj tým k vytouženému postupu. Reprezentant T. Babák v domácím dresu na tom byl líp, protože mu dokázali střelecky pomoct Vocásek se Zemanem. V posledních deseti minutách první půle byli hosté přesnější, a tak šli do kabin s mírným náskokem. Toto vedení dokázali jičínští hráči hned v úvodu druhého poločasu zlikvidovat, ale ani dvojnásobné oslabení Karviné ve 37.min. k otočení skore nevedlo. Znovu do vedení se domácí dostali až po sedmičce, kterou zahrával v 50.minutě T. Babák a dal tak svůl jubilejní 10.gól. Jičín využil zranění Petrovského ze 43. min. a navýšil až na 27:24 a ani návrat karvinského šutéra už k otočení skore nevedl. Severomoravský tým tak po řadě skvělých sezon bude letos hrát ve skupině o záchranu

• Nejslepší střelci domácích: Babák T. 10/4, Vocásek 6, Zeman 3, Kvasnička 3
  • Nejlepší střelci hostů: Petrovský 7, Hanish 5, Chudoba 4/1
  • Sedmimetrové hody: 6/5- 1/1
  • Vyloučení: 4 – 9
  • Červená karta: + ČK hráče Jičína Bareše
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný