Vyrovnané první utkání finále Českého poháru

Foto ze zápasu Foto ze zápasu iDnes.cz

Český pohár mužů – finále – první utkání

Jičín – Hranice 28:27 (13:11)

V Jičíně se domácí celek s Hranicemi utkal o první úspěšný krok k zisku historicky první trofeje Českého poháru. Družstvo Jičína letos v na jeho palubovce ještě nikdo neporazil a Babák a spol. to nedovolili ani Hranicím. Minimálně první poločas byl soubojem Babáka se Stržínkem. Domácí hráli velmi ukázněně a od prvních minut si drželi náskok, ale vždy, když si Hraničtí nevěděli s míčem rady, měl Stržínek řešení a zpravidla jím byla úspěšná střela. Hranice si soupeře za celý první poločas nenechaly utéct daleko a tři minuty před přestávkou bylo dokonce vyrovnáno (11:11). Na začátku druhého poločasu se dokonce krátce vedení ujali hraničtí házenkáři, Král ale záhy vrátil vedení domácím a tito si je pak udrželi až do konce. Deset minut před koncem prvního utkání dokonce vedl Jičín o pět branek a zdálo se, že do odvety si ponese poměrně zajímavý náskok. Mocný finiš hostujícího celku v závěru podpořený i výbornými zákroky Kučerky a korunovaný úspěšnou sedmičkou Galuse nakonec znamenal korekci na rozdíl jediné branky a do odvety jsou tak šance prakticky vyrovnané.

• Úspěšnost zásahů: Kučerka 30%

• Nejslepší střelci domácích: Babák 7/1, Král 6/2, Zeman 4
  • Nejlepší střelci hostů: Stržínek 9, Galus 6/5, Čadra 4, Rachač 4 Krupa 3
  • Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/5
  • Vyloučení: 3 - 6
  • Rozhodčí: Opava, Válek