Český pohár poprvé patří Hranicím

Foto ze zápasu Foto ze zápasu iDnes.cz

Český pohár – finále – odveta

Hranice – Jičín 27:22 (10:11)

Finálové utkání přenášené Českou televizí začalo s patnáctiminutovým zpožděním zaviněným pozdním příjezdem hostujících hráčů, kteří uvízli na dálnici u Olomouce. Přesto vstoupili do utkání právě hosté, kteří se ujali vedení 2:0, a dlouho nemohly Hranice na jejich vysunutou obranu najít recept. První gól tak dali Hraničtí na začátku osmé minuty. S obranným systémem hostů měly Hranice potíže prakticky celý první poločas a korigovat se jim dařilo většinou jen v početní převaze. Poprvé vyrovnal na 8:8 ve 22. minutě Galus. Vyrovnaný boj první půle zakončil technickým přehozem sekundu před sirénou jičínský Babák a zajistil tak hráčům z východních Čech poločasový jednobrankový náskok. I začátek druhého poločasu byl obrazem střelecké nemohoucnosti domácích, kteří svůj první gól dali až ve 36. minutě z ruky Stržínka a korigovali tak na 11:13. Pak ale následovala série vyloučení hráčů Jičína a to byla voda na mlýn domácích, kteří dokázali obrátit z 12:14 na 17:15! V poslední čtvrtině zápasu již Východočechům docházely síly. Především reprezentant Babák působil „zataveným“ dojmem a jeho branky nepochybně hostům chyběly. Když zvýšil dvě minuty před koncem Rachač na 25:21, bylo prakticky rozhodnuto. Nervózní závěr způsobený tahanicí okolo časomíry a nesportovním chováním lavičky hostů byly jen zbytečnou kaňkou na jinak pohledné odvetě finále. Český pohár tak poprvé v historii zvedli nad hlavu házenkáři Cementu Hranice.

• Úspěšnost zásahů: Kučerka 45%
  • Úspěšnost zásahů: Magrla 100%