Zápas Lovosic z Plzní skončil remízou

Velká radost Západočechů z uloupeného bodu. Velká radost Západočechů z uloupeného bodu. Foto Patrik Pátek

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 1. kolo

Lovosice – Plzeň 26:26 (11:15)

Repríza 22. kola zahájila nadstavbovou část extraligy. Domácí vstupovali do utkání v pozici mírného favorita, nakonec ale doma udrželi jen bod. Už na konci prvního poločasu prohrávali házenkáři Lovosic rozdílem čtyř gólů, když v úvodní třicetiminutovce vynikal střelecky Tonar s Blechou a sledovala to téměř tisícovka diváků. Ještě po šesti minutách druhého poločasu domácí stále ztráceli (14:18). Pak ale přišla pětibranková série domácích házenkářů realizovaná hlavně Klimtem a rázem bylo vedení na straně domácích (20:18). Tři minuty před koncem zápasu vedly Lovosice dokonce o tři branky. V posledních dvou minutách se ale Plzeňští trefili čtyřikrát, zatímco házenkáři domácího celku jen jednou. Vyrovnávací branka padla nakonec ze sedmičky z ruky Vinkelhöfera a v Lovosicích se tak dělily body rovným dílem.

• Nejslepší střelci domácích: Jonáš 8/2, Klimt 7, Brecko 3
  • Nejlepší střelci hostů: Blecha 6, Tonar 6, Kust 4
  • Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2
  • Vyloučení: 1 – 3
  • Rozhodčí: Novák, Hanák