Po dramatickém závěru Plzeň zvítězila

Ilustrační foto Ilustrační foto Cement Hranice

Tipgames Extraliga – 2. kolo

Přerov – Plzeň 21:22 (8:12)

Házená si odbila svou premiéru v letošním roce konečně i na Hané a Přerovští zde hostili další „P“. Přes celou republiku sem zamířili Plzeňští a vedení se ujali hned v úvodních minutách. V 7. minutě za stavu 3:0 otevřel skóre na domácí straně Hastík. I nadále však byli domácí v útoku bezradní a jen těžko připravovali střelecké pozice. I tyto těžko vypracované příležitosti však příliš často hatil výborný Motlík v brance Plzně. Tří až čtyř brankový rozdíl ve prospěch hostů tak svítil na ukazateli po celou první půli utkání. Snížit náskok Plzně se domácím střelcům podařilo až ve 40. minutě, kdy v přesilovce dokázal Hastík snížit na rozdíl jediné branky 15:16. Následujících sedm minut bylo přehlídkou nepřesností a dalšího gólu se tak diváci dočkali až ve 48. minutě, kdy ze sedmičky vyrovnal kdo jiný než Viktor Hastík. Po tomto výpadku ale Západočeši zase chytili otěže utkání do svých rukou a za stálého jedno až dvoubrankového vedení dovedli utkání v dramatickém závěru do vítězného konce.

• Nejslepší střelci domácích: Hastík 9/5, Zemánek 4, Kovařík 3, Plšek 3
  • Nejlepší střelci hostů: Škvařil 5, Vinkelhöfer 4, Tonar 4
  • Sedmimetrové hody: 7/5 – 1/1
  • Vyloučení: 2 - 3
  • Rozhodčí: Hanák, Novák