Středa, 17 Duben 2013 22:00

Body nakonec zůstaly na Valašsku

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 2. kolo

Zubří – Dukla 26:25 (14:9)

Zápasy mezi Zubřím a Duklou patřily v uplynulých sezónách k těm, ve kterých se rozhodovalo všechno a mezi oběma týmy a jejich fanoušky panuje zvláštní napětí, které dodává jejich střetnutím zajímavou atmosféru. Už první poločas ale tentokrát zvládli lépe Valaši. Po čas celého poločasu drželi na své straně vedení a to až o čtyři branky. Do kabin si především díky střelecké potenci Trifunoviče a Bechného nesli už pětibrankový náskok. Na začátku odskočili domácí Dukle dokonce na rozdíl šesti gólů, potom ale Pražané začali z náskoku Zubří ukrajovat a dotáhli se dokonce na rozdíl jediné branky (55. minuta 21:20). Utkání tak mělo velmi dramatický závěr, v němž dokonce Dukla slavila dělení bodů. Ovšem nadšení Dukelských zchladil verdikt rozhodčích, neboť jejich poslední trefa padla již po konci zápasu. Dukla sice sympaticky bojovala, vždyť sedm minut před koncem ještě prohrávala o čtyři branky, ovšem všechny body nakonec zůstaly na Valašsku.

• Nejslepší střelci domácích: Trifunovic 8, Václav 5, Šustáček 3, Bechný 3, Dědek 3, Hanták 3
  • Nejlepší střelci hostů: Lehocký 4, Piskač 4, Šik 4
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0
  • Vyloučení: 1 - 2
  • Rozhodčí: Hanák, Novák