Vítězství zaslouženě slavili Frýdečtí

Foto ze zápasu Foto ze zápasu Foto Zdeněk Šrubař

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 3. kolo

Frýdek-Místek – Kopřivnice 34:30 (15:13)

Posledním víkendovým extraligovým zápasem bylo měření Frýdku s Kopřivnicí. Podobně jako další dosud odehraná nadstavbová utkání, i zápas ve Frýdku měl dlouho poměrně vyrovnaný průběh. Domácí se sice na začátku ujali vedení (9:6), ale pět minut před přestávkou kopřivnický Třeštík vyrovnal. Domácí si ještě před poločasem vytvořili opět dvoubrankový náskok, ovšem hosté jim i nadále šlapali na paty (15:13, 15:15, 19:19). Až ve 44. minutě se šňůrou čtyř branek z dílny Dyby, Petříka a Kichnera domácí svému soupeři utrhli a pak si až do konce zápasu udržovali bezpečný odstup. Tři minuty před koncem zápasu dělilo oba týmy už sedm gólů! Vposledních dvou minutách sice ještě dvěma úspěšnými sedmimetrovými hody a jednou brankou ze hry Krejčiřík s Prepslem korigovali, ovšem ne na víc než čtyři branky rozdílu. A tak vítězství 34:30 slavili Frýdečtí.

• Nejslepší střelci domácích: Strack 8, Vacula 6, Dyba 4/3, Kichner 4
  • Nejlepší střelci hostů: Třeštík 6, Krejčiřík 5/2, Hojník 4
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4
  • Vyloučení: 9 – 7
  • Červená karta: přímá ČK Hojník
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný