Zubří porazil Jičín rozdílem šesti branek

Ze zápasu Ze zápasu Foto: Vlastislav Navrátil

Tipgames Extraliga – 2. kolo

Zubří - Jičín 26:20 (12:10)

V netradičním nedělním podvečerním čase hostili Zubřané na své palubovce tradičního soupeře z města loupežníka Rumcajse. Hosté nakonec domácí tvrz nevyloupili, i když v první půli se k tomu schylovalo. Zuberští hráči totiž bez Miky a Stržínka jen těžko hledali skuliny v kompaktní obraně hostů a ti toho využívali k rychlý útokům, přičemž střelecky vynikal především Kraus. Ve 22. minutě to bylo 6:10 a s akcemi domácích to bylo prachbídné. K obratu zavelel Hanták, několika brankami v řadě přispěl k celkem pětibrankové šňůře, která znamenala obrat ve skóre na 11:10 a závěrečnou střelou z devítky pak zajistil dokonce dvoubrankové vedení Zubří v poločase. Ve druhé půli již domácí své vedení pouze navyšovali, byli to naopak oni, kdo trestal z rychlých útoků především z pravačky křídelníka Mičkala. Jičínští se ještě snažili utkání zdramatizovat, korigovali na 20:16, ale následné tři góly nejlepšího střelce domácích Jozefa Hantáka je definitivně srazily na kolena.