Pátek, 26 Duben 2013 08:24

Frýdek málem vezl z Karviné bod

Vančo patří dlouhodobě ke střeleckým hvězdám Vančo patří dlouhodobě ke střeleckým hvězdám Foto Ivo Dudek

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 4. kolo

Karviná – Frýdek – Místek 32:31 (17:11)

Zápas dosavadního suveréna dolní části tabulky s devátým Frýdkem se původně jevil pro Karvinou jako zcela jasná záležitost. Nakonec ale diváci sledovali v pátek večer v Karviné pořádné drama, tolik příznačné pro dosud odehrané zápasy nadstavby. Když ve 13. minutě vedla Karviná 7:1, vypadalo to pro Frýdek skoro „na ručník“. Mezi 15. a 25. minutou se hosté zvedli zásluhou Vaculy a Kichnera, ovšem nepřiblížili se víc než na tři branky rozdílu (12:9) a konec poločasu už zase ovládli domácí (17:11). Druhý poločas ale jasně vyhráli hosté! Po přestávce se vrátili jako vyměnění a poměrně rychle stáhli nepříznivé manko. Deset minut před koncem to bylo o dva góly (27:25) a pak už se utkání tahalo až do konce. V závěru ale zkušení a ambiciózní domácí, za něž pálil zejména Mlotek s Vančem, uhlídali tříbrankový náskok a přes mohutný finiš Kichnera s Hesem nedarovali Frýdku ani bod.

• Nejslepší střelci domácích: Vančo 7, Petrovský 6, Chudoba 5/1
  • Nejlepší střelci hostů: Kichner 8/2, Vacula 5, Hes 4, Strack 4
  • Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2
  • Vyloučení: 5 – 4
  • Rozhodčí: Králíček, Letev