Pátek, 26 Duben 2013 08:36

Plzeň nakonec prohrála o šest gólů

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 4. kolo

Zubří – Plzeň 34:28 (15:14)

Před dnešním utkáním se zuberský brankář Orság nechal slyšet, že vítězství nad Plzní v posledním vzájemném zápase Valachy „nastartovalo“ do dalších bojů. A měl pravdu. Dnes Plzeň Zubřané porazili šestibrankovým rozdílem a mírně tak vybočili ze série vyrovnaných soubojů extraligové nadstavby. Zubří doma vedlo od prvních minut. Ve 27. minutě sice svítilo na ukazateli skóre vyrovnaných 12:12, i pak ale byli Valaši před soupeřem stále o krok napřed. K neudržení byl dneska Trifunovič, sekundovali mu Bechný s Václavem a na začátku druhého poločasu tak vedení domácích utěšeně narůstalo. Vinkelhöfer s Petrovským se sice pravidelně snažili manko umazávat, ve 40. minutě už ale Plzeň prohrávala o pět gólů. V posledních třech minutách zápasu navíc Valaši třemi rychlými zásahy své vedení ještě navýšili a suverénním výkonem ve druhé půli si došli pro bezpečné vítězství.

• Nejslepší střelci domácích: Trifunovič 9, Václav 6, Bechný 5
  • Nejlepší střelci hostů: Vinkelhöfer 9/1, Petrovský 6, Kust 5
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0
  • Vyloučení: 2/2 – 0/0
  • Rozhodčí: Opava, Válek