Ilustrační foto Ilustrační foto

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 4. kolo

Lovosice – Hranice 28:28 (14:11)

onlajny-logo

Souboj druhého a třetího celku tabulky sliboval drama. Vždyť oba celky dělí v tabulce jen jediný bod a právě jejich vzájemné měření může rozhodnout při rozdělování cenných kovů. Dramatického a vyrovnaného utkání se nakonec víc než osm stovek diváků v hale Chemik dočkalo. Přitom v prvním poločase drželi taktovku utkání suverénně v rukou domácí. Ti po osmi minutách hry vedli 6:2. V poslední desetiminutovce první půle ale využili Hraničtí zaváhání domácích házenkářů a tříbrankovou šňůrou poměrně rychle vyrovnali na 10:10. Před koncem poločasu si sice ještě Severočeši zásluhou Klimta s Kolomazníkem vzali zpět tříbrankový náskok, první desetiminutovka druhé půle byla ze strany Hranic víc než dynamická. Tento úsek hry vyhráli Cementáři 7:2 a otočili stav utkání na 18:16 ve svůj prospěch. Domácí se pak sice ještě jednou dostali do vedení (24:23 v 51. minutě), nakonec to ale byly právě Lovosice, kdo v posledních vteřinách bojoval alespoň o bod. Dvě minuty před koncem totiž Hranice vedly 28:26 a jen trefa reprezentanta Motla nakonec zajistila Severočechům alespoň remízu. Již druhou ve čtyřech dosud odehraných nadstavbových kolech.