Středa, 01 Květen 2013 22:05

Pětibrankovým rozdílem podlehli Valaši

Trifunovič tentokrát do střeleckého zápisu nepromluvil ani jedinou trefou a jeho branky Zubřanům chyběly. Trifunovič tentokrát do střeleckého zápisu nepromluvil ani jedinou trefou a jeho branky Zubřanům chyběly. Foto Alex Wipf

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 5. kolo

Hranice – Zubří 27:22 (15:10)

Hned v první desetiminutovce zápasu se ujali vedení domácí, kteří v tabulce šlapou na paty Jičínu v boji o nejcennější extraligový kov. Po dvaceti minutách hry vedli 8:5 a do šaten si nesli dokonce pětibrankový náskok. V zuberských barvách v prvním poločase střelecky vynikal Šlachta, který spolu s Bechným udržoval Valachy v kontaktu s Cementáři. Ve druhém poločase ale Kučerka nedovoloval Zubří přiblížit se víc než na tři branky rozdílu, střelecky odstup udržovali hlavně Rachač se Stržínkem. Několikrát ve druhé půli Cement odskočil soupeři na rozdíl pěti branek. V dresu Valachů se sice rozstřílel Horut, ovšem náskok Hranic byl stále poměrně pohodlný (24:18). Zuberští vysunuli obranu a k následné korekci využili dvě oslabení domácích, kteří dlouhých šest minut nedostali míč za Orságova záda. V 55. minutě to tak bylo 24:21. Dvě minuty před koncem ale Kučerkův zákrok a Čadrova trefa znamenaly prakticky pojištění bodového zisku Hranic v tomto utkání (26:21) a utkání nakonec skončilo pětibrankovým vítězstvím domácích házenkářů ve východomoravském derby.

• Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 7/1, Rachač 6, Galus 4
  • Nejlepší střelci Dukly: Horut 6, Šlachta 4, Bechný 4
  • Úspěšnost zákroků: Kučerka - 45 % zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Fabián - % zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Magrla - % zásahů
  • Sedmimetrové hody při hře: 2/1 – 2/1
  • Vyloučení: 5 - 3
  • Červená karta: ČK Samiec