Středa, 01 Květen 2013 22:19

K vítězství měli blízko házenkáři Plzně

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 5. kolo

Plzeň – Jičín 22:22 (13:11)

Hořkou příchuť má pro Západočechy bod z dnešního utkání proti Jičínu. Házenkáři od lesa Řáholce sice vedou tabulku, a tak by pro Plzeň, která zatím v nadstavbě nedokázala zvítězit ani jedinkrát, měl by být remízový výsledek alespoň přijatelný, ovšem Plzeňští měli díky dnešnímu výkonu na dosah body oba a mohli se tak v „našlapané“ tabulce horní šestky přeskočit Zubří. V prvním poločase zápasu bylo sice vidět dost nepřesností, domácí si ale hlídali jičínského kanonýra Babáka a na konci rpvní dvacetiminutovky zápasu vedli 10:6. Jičín je ovšem kvalitní soupeř, atak se ještě před přestávkou Vocásek se Zemanem postarali o zmenšení manka a i ve druhém poločase pak Východočeši šlapali domácím na paty. Domácí vedli ještě v 53. minutě (20:19). Hosté ale dokázali využít jejich téměř desetiminutového střeleckého výpadku mezi 47. a 56. minutou a šest minut před koncem Král ze sedmičky vyrovnal. Nakonec to pak byli domácí házenkáři, kdo musel bojovat o záchranu alespoň bodu. Ten zajistil v posledních vteřinách utkání Plzni Petrovský, když proměnil vyrovnávací dvaadvacátou branku

• Nejslepší střelci domácích: Horký 6, Kust 5, Tonar 5
  • Nejlepší střelci hostů: Král 6/2, Vocásek 6, Zeman 5
  • Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2
  • Vyloučení: 5 - 2
  • Rozhodčí: Bečička, Horák