Brno si odváží třináctibrankovou porážku

Dyba s Kalousem (oba na snímku) dohromady nasázeli Brnu čtnáct branek. Dyba s Kalousem (oba na snímku) dohromady nasázeli Brnu čtnáct branek. Foto Alex Wipf

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 5. kolo

Frýdek – Místek – Brno 38:25 (20:12)

Jak vyrovnaná byla první polovina nadstavby, tak jednoznačné jsou výsledky její druhé poloviny. Jedním z nich je i třináctibrankové vítězství Frýdku nad Brnem. Domácí se ujali vedení 5:2 hned v 8. minutě zápasu a o čtvrthodiny později vedli už o jedenáct gólů 17:6! Koubek sice ještě před přestávkou zajistil Královopolským mírnou korekci, ovšem po deseti minutách druhého poločasu to bylo už opět o deset branek a nebylo v silách Brna nepříznivý vývoj otočit. Posledních osm minut navíc prohráli hosté poměrem 8:3 a z Frýdku si tak odvážejí třináctibrankovou porážku. V tabulce dolní pětky je však náskok Brna na Frýdek natolik komfortní, že se nemusí bát ohrožení své pozice.

• Nejslepší střelci domácích: Dyba 7/1, Kalous 7, Hes 5
  • Nejlepší střelci hostů: Koubek 9, Dostalík 4, Kubis 3/2
  • Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3
  • Vyloučení: 2 - 4
  • Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš