Neděle, 05 Květen 2013 04:22

Rozhodující branku zajistil Lovosickým Kolomazník

Jediný gól připravil Plzeň o oba body v dnešním zápase. Jediný gól připravil Plzeň o oba body v dnešním zápase. Foto Hynek Sladký

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 6. kolo

Plzeň- Lovosice 24:25 (13:14)

Ani napotřetí nebyli domácí Západočeši na domácí (i když tedy ne zcela vlastní, neboť jejich domácí hala prochází rekonstrukcí) palubovce úspěšní. Jakoby jim nová hala nesvědčila. Od začátku tahali za delší konec Severočeši, kteří do Plzně dorazili bez Motla. Vyrovnat se Plzni podařilo ve 21. minutě (9:9) a pak už se zápas tahal o branku. Ve 46. minutě to byli naopak domácí, kdo si vypracoval na soupeře tříbrankový náskok, zkušenému celku Lovosic se ale podařilo dostat domácí pod tlak, překlopit vedení zpět na svou stranu (22:23) a v posledních minutě vstřelit rozhodující branku. Tu zajistil Lovosickým Kolomazník, a pomohl tak severočeskému celku odčinit nepěknou prohru z Dukly.

• Nejslepší střelci domácích: Horký 8, Tonar 4, Petrovský 3, Vinkelhöfer 3
  • Nejlepší střelci hostů: Jonáš 9/3, Kolomazník 4, Landa 3, Brecko 3
  • Sedmimetrové hody: 0/0 - 3/3
  • Vyloučení: 6 – 5
  • Červená karta: ČK Brecko
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný