Středa, 08 Květen 2013 22:14

75 diváků sledovalo porážku Přerova

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 7. kolo

Přerov – Kopřivnice 22:33 (11:16)

Pouze 75 diváků sledovalo v Přerově snahu Sokola udržet „na zádech“ Kopřivnici a uhájit desátou pozici v tabulce. Ta byla ale výrazně neúspěšná, neboť utkání jednoznačné dominovali hosté. Obdobně jako Jičín v Lovosicích, také Kopřivnice se v Přerově ujala vedení v první minutě a už ani jednou nepovolila domácím vyrovnat. Sérií pěti branek se sice domácí dostali na počátku třetí desetiminutovky do hry a zaznamenali snížení na 9:10, Kopřivnice však odpověděla brankami mladíků Fulneka a Rečka a poprvé v utkání se v této pasáži prosadil také pozdější nejlepší střelec hostí Jan Stanislav. Stanislav se nakonec prosadil sedmkrát, pětkrát v druhém poločase, ve kterém kopřivničtí hráči dále navyšovali své vedení a zápas dovedli k více než přesvědčivé výhře 22:33. Opustili tak poslední a sestupovou jedenáctou příčku, na kterou klesl právě přerovský Sokol. Radost hostím nezkazila ani červená karta pro Daniela Hojníka, který v 54. minutě při exekuci sedmimetrového hodu zasáhl domácího brankáře do hlavy.

• Nejslepší střelci domácích: Kavka 9, Skopal 5
  • Nejlepší střelci hostů: Stanislav 7, Reček 5, Třeštík a Vermiřovský T. po 4
  • Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/1
  • Vyloučení: 2 – 6
  • Červená karta: přímá ČK hostující Hojník
  • Rozhodčí: Frieser B., Frieser L