Modrá hranická zeď vydržela

Foto ze zápasu Foto ze zápasu

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 9. kolo

Jičín – Hranice 25:20 (13:9)

První poločas byl velmi vyrovnaný. Ve dvacáté minutě pak domácí házenkáři odskočili na rozdíl čtyř gólů (11:7) a i když tuto ztrátu ještě Lovosičtí dotáhli, závěr první třicetiminutovky už vyšel mnohem lépe Hranicím. Do druhého poločasu nastoupili hosté s osobní obranou Stržínka, ale místo aby korigovali, dali tak prostor domácím Tůmovi s Bajgarem, a ve 40. minutě z toho rezultovalo vedení Hranických 23:15. V následujících deseti minutách viděli diváci v hranické hale a u televizních obrazovek sérii nepřesností a skvělých zákroků brankářů. Lovosičtí zkoušeli hrát i dvě osobky, ale ani to ke korekci nevedlo. V posledních deseti minutách se konečně rozstřílel i levoruký lovosický Jonáš, už už to vypadalo na závěrečný tlak a zdramatizování skóre, ale to už modrobílá hranická zeď v čele s opět skvělým Kučerkou nepřipustila. Hranice si jistým krokem dokráčely k vítězství, jímž sesadili Lovosice z medailové příčky.

• Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 7, Tůma 6, Čadra 4
  • Nejlepší střelci Lovosic: Motl 6, Jonáš 5/1, Škvařil 3
  • Úspěšnost zákroků: Kučerka - 52% zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Fabián - % zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Magrla - % zásahů
  • Sedmimetrové hody při hře: 1/0 – 2/1
  • Vyloučení: 5 – 4
  • Rozhodčí: Hájek, Macho,