Tým Zubří získal alespoň jeden bod

Foto ze zápasu Foto ze zápasu Autor fotografií Hynek Sladký

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 9. kolo

Plzeň – Zubří 30:30 (15:18)

Podobně jako při souboji v Praze i v Plzni dlouho sahal po vítězství hostující celek. Na začátku vedli Valaši hned 4:0, deset minut před koncem prvního poločasu už 17:8! Domácí kupili technické chyby a Zubří je trestalo, navíc výborně chytal Orság a na sedmičkách byl bezchybný Bechný. Ovšem před přestávkou začali domácí manko stahovat a ve 38. minutě už dělila oba celky jediná branka (21:22), ve 41. minutě dokonce vyrovnáno. I pak ale měli stále o krok blíž ke dvěma bodům Zuberští. Závěr zápasu byl ale velmi nervózní. V 54. minutě šli domácí konečně do vedení (30:29) a Zubří pak až do konce zápasu bojovalo o vyrovnání. Zodpovědnost na sebe nakonec vzal mladík Václav, který nakonec ve výborně rozehraném zápase zachránil Zubří alespoň bod.

• Nejslepší střelci domácích: Vinkehöfer 8/6, Šindelář 3, Horký 3, Petrovský 3, Strýc 3, Linhart 3
  • Nejlepší střelci hostů: Bechný 10/8, Václav 5, Dědek 4
  • Sedmimetrové hody: Bechný 10/8, Václav 5, Dědek 4
  • Vyloučení: 7 – 6
  • Rozhodčí: Opava, Válek