Sobota, 07 Září 2013 20:48

Ve Zlíně si na body zatím počkají

Úvodní extraligovou branku Zlína vstřelil Jan Zbránek Úvodní extraligovou branku Zlína vstřelil Jan Zbránek

Triglav pojišťovna extraliga - 1. kolo

Zlín – Plzeň 23:25 (9:15)

Opravdu těžkou zkoušku mají za sebou při své extraligové premiéře házenkáři Zlína. Na své palubovce přivítali jednoho z favoritů letošního ročníku – Plzeň. A hned v prvních minutách Západočeši Zlín zaskočili, když v 5. minutě vedli už 4:0. První extraligovou branku Zlína proměnila zlínská posila Zbránek a právě levá křídla držela Zlín střelecky nad vodou, když z třiadvaceti zlínských branek nastříleli Žůrek se Zbránkem osm. Až do přestávky se ale přes veškerou snahu zlínských střelců nepodařilo manko zkorigovat, naopak o přestávce dělilo celky šest tref, když zlínskou branku zasypával především Linhart. Zmenšit ztrátu se domácím povedlo až v úplném závěru, když v posledních osmi minutách Plzeň neskórovala. Motlík se však postaral o to, aby Západočeši body uhlídali, a tak přestože Pavic s Kočím mocně stahovali, na extraligové body si ve Zlíně zatím počkají (23:25).

• Nejslepší střelci domácích: Zbránek 4/1, Kočí 4, Žůrek 4
  • Nejlepší střelci hostů: Linhart 6, Pohlmann 5, Škvařil M. 4
  • Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1
  • Vyloučení: 3 - 5
  • Rozhodčí: Frieser L., Frieser B