Sobota, 14 Září 2013 20:08

Zubří slavilo první letošní vítězství

Zahradníček patřil při zápase na Dukle ke střeleckým oporám. Zahradníček patřil při zápase na Dukle ke střeleckým oporám. Ivo Dudek

Triglav pojišťovna extraliga - 2. kolo

Zubří – Karviná 28:27 (16:15))

Dramatické derby, plná hala, hlasití fanoušci a napínavá podívaná. To jsou atributy charakterizující každé měření Zubří a Karviné. A o dnešním utkání to platilo beze zbytku. První poločas přinesl útočnou házenou a spoustu branek. Zároveň ale i řadu chyb. Až do dvacáté minuty byli o krok napřed házenkáři Baníku. Ve 22. minutě poslal do vedení domácí Douda a Orságovy zákroky držely Valachy před soupeřem. Na začátku druhé půle Mičkal zvýšil vedení domácích na čtyři branky, ovšem vzápětí se do korigování ztráty pustil Vančo a zápas se opět zdramatizoval. V posledních třech minutách zápasu se skóre tahalo o branku. Za stavu 28:27 čtyři vteřiny před koncem brala Karviná time-out a pak posílila útok stažením brankáře, ani power-play ale nevedla ke kýženému bodu. Mlotkovu střelu vychytal Orság a Zubří slavilo první letošní vítězství.

• Nejslepší střelci domácích: Trifunovič 8, Bechný 5/3, Mičkal 4
  • Nejlepší střelci hostů: Chudoba 8/3, Vančo 6, Sliwka 4
  • Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3
  • Vyloučení: 3 - 2
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný