Neděle, 15 Září 2013 20:46

Lovosice zvítězily o deset

Triglav pojišťovna extraliga - 2. kolo

Zlín – Lovosice 17:27 (9:13)

Druhý zápas v extralize, druhý před domácím publikem a druhý s těžkým papírově silnějším soupeřem. Zlín se poprvé a naposledy v utkání dostal do vedení v 17. minutě za stavu 7:6, když se dvakrát po sobě trefil do lovosické sítě Plšek. Potom se diktátu utkání ujal Landa a pod jeho střeleckým vedením Lovosice dokráčely k přestávce s vedením 13:8. Ještě prvních deset minut druhého poločasu se pak Zlín držel soupeři na dostřel, potom však přišla šestibranková lovosická šňůra, rázem to bylo o devět gólů a otřesený Zlín už se až do konce zápasu nedokázala vzpamatovat (12:21). Střelecký prapor sice ještě pozvedal Zbránek, to však nestačilo k tomu, aby Zlín oslavoval první extraligové body a Lovosice si tak odvážejí domů do své rekonstruované haly první letošní vítězství.

• Nejslepší střelci domácích: Plšek 5, Zbránek 4/1, Žůrek 2, Poloz 2
  • Nejlepší střelci hostů: Motl 8, Landa 6, Klimt 4/3, Hes 4
  • Sedmimetrové hody: 1/1 – 7/4
  • Vyloučení: 5 - 5
  • Rozhodčí: Větrovský, Zych