ilustrační foto ilustrační foto foto: Martin Adamec, MF DNES

Tipgames Extraliga – 3. kolo

HK Lovosice – TJ Cement Hranice 22:27 (9:16)

TVCOM logo-th

V zápase v Lovosicích jsme chtěli navázat na výkon z druhého poločasu proti Frýdku-Místku a to se nám podařilo, i když v týdnu před zápasem nám přípravu ztěžovala marodka. Ještě v pátek jsme nevěděli, zda budou někteří hráči moci s námi odcestovat. Nakonec neodjel jen R. Brož. A tak jsme odcestovali do Lovosic s některými hráči, kteří nebyli zcela fit, ale zato s odhodláním favorita potrápit a neprodat zadarmo naši „kůži“. Po vyrovnaném začátku jsme si šňůrou sedmi branek vypracovali vedení 9:4 a až do poločasu pokračovali v agresivní hře v obraně a disciplinovanou a trpělivou hrou v útoku. Vše podpořeno vynikajícím Kučerkou v brance. Vypracovaný sedmibrankový náskok v poločasu nám dával optimistické vyhlídky do poločasu druhého.

Po změně stran jsme odrazili nápor Lovosic a dále pokračovali v naší hře. Lovosicím jsme nedovolili zápas obrátit. Ba naopak. Náš náskok s prvního poločasu jsme postupně zvyšovali až na 26:15 v padesáté minutě a první body z venku byly nadosah. Ani posledních 10 minut zápasu nic nezměnil, Lovosice jen snížili na konečných 27:22 a tak po konečném hvizdu rozhodčích mohla vypuknout obrovská radost. A tak jsme si odváželi dva body z horké půdy z Lovosic.

Všichni hráči si za výkon zaslouží obrovskou pochvalu, neboť po všech těch nemocech, které nám v týdnu ztěžovaly přípravu, se vydali do maxima. Zvláště pak bychom mohli vyzvednout J. Kučerku v bráně a L. Weintritta v poli.

• Nejlepší střelci Lovosic: Motl 6, Landa 4, Jelínek 3
  • Nejlepší střelci Hranic: Weintritt 8, Galus 6/2, Šíra 4
  • Za Hranice ještě skórovali: Dolák - 3, Magrla P. - 3, Bajgar - 2, Indrák - 1
  • Úspěšnost zákroků v brance Hranic: Fenomenální Kučerka Josef úspěšnost - 57,7 %
  • Sedmimetrové hody: 3/1 - 2/2
  • Vyloučení: 3 : 3
  • Červené karty: Chroustovský(Lovosice), Samiec J. (Hranice)
  • Rozhodčí: Kavulič, Sivák