Neděle, 22 Září 2013 20:32

Jičín nepotvrdil roli favorita a prohrál zaslouženě

Sliwka byl se sedmi trefami nejlepším karvinským střelcem. Sliwka byl se sedmi trefami nejlepším karvinským střelcem. Ivo Dudek

Triglav pojišťovna extraliga - 3. kolo

Karviná - Jičín 23:20 (13:8)

Jičín dnes nepotvrdil roli favorita a prohrál na hřišti Karviné zaslouženě. To jen potvrzuje předpoklad vyrovnané extraligy, vždyť před soutěží odchody oslabený tým domácích si s přehledem dokázal vyšlápnout na posledního mistra. Karviná byla v prvním poločase lepším týmem, do zápasu vstoupila odhodlaněji, a tak si už v 10.minutě po gólu na 5:1 z ruky Vanča musel brát hostující trenér oddechový čas. I nadále to však byli Karvinští, kdo si udržoval pohodový nástok (25. minuta Sliwka 13:6) a to i díky mnoha technickým chybám Ronalu. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, nicméně Jičín se nedokázal přiblížit Karviné blíže než na rozdíl tří branek a to i díky výbornému výkonu brankáře Vydry. Střelecky se dařilo především Mlotkovi s Chudobou, na druhé straně nejčastěji korigoval Zeman.

• Nejslepší střelci domácích: Sliwka 7/1, Chudoba 4, Vančo 3, Vukovič 3
  • Nejlepší střelci hostů: Král 8/4, Zeman 4, Vacásek 2, Drbohlav 2
  • Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/4
  • Vyloučení: 3 – 4
  • Rozhodčí: Bečička, Horák