Středa, 25 Září 2013 06:31

Nakonec brali všechny body Hranice

Triglav pojišťovna extraliga - 4. kolo

Hranice – Plzeň 24:22 (8:9)

Aktuální lídr tabulky z Hranic a mnohými deklarovaný favorit soutěžního ročníku z Plzně se utkali na hřišti u řeky Bečvy. Plzeňští se v prvních třech kolech prezentovali často nevýraznými výkony, jejichž důsledkem byla bilance jedné prohry, jedné remízy a jednoho vítězství. Právě poslední jmenovanou kolonku chtěli obohatit v Hranicích, ovšem nepovedlo se. V prvním poločase dominovaly obrany a zákroky brankářů ale také řada chyb na obou stranách, a tak tradičně hlučná hranická haly v prvním poločase mnoho branek neviděla. To se změnilo se začátkem druhé půle, kdy domácí usilovali o to, aby sebrali Západočechům minimální vedení a potvrdili svou prozatímní dominanci extraligové tabulce. Ovšem ještě deset minut před koncem stále drželi vedení na své straně házenkáři Plzně, mezi kterými dominoval Pohlmann s Milanem Škvařilem. Obrat se Hranickým podařil až v 56. minutě. Čtyřmi brankami se prezentovali zkušený Tůma a Galus, otočili skóre z 19:21 na 23:21, a tak v utkání, v němž Plzeň po většinu hrací doby vedla, nakonec brali všechny body domácí.

• Nejlepší střelci Hranic: Tůma 8/2, Galus 4, Čadra 4, Stržínek 4
  • Nejlepší střelci Plzně: Pohlmann 5, Petrovský 4, Škvařil M. 4
  • Úspěšnost zákroků: Kučerka - % zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Fabián - % zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Magrla - % zásahů
  • Sedmimetrové hody při hře: 2/2 – 0/0
  • Vyloučení: 1 - 4
  • Rozhodčí: Hanák, Novák