Středa, 25 Září 2013 20:49

Poslední slovo měl Kotrč

Bojovné a napínavé bylo utkání mezi Duklou a Karvinou. Bojovné a napínavé bylo utkání mezi Duklou a Karvinou. Foto Jiří Růžička

Triglav pojišťovna extraliga - 4. kolo

Dukla – Karviná 27:25 (12:13)

Před dnešním vzájemným měřením na tom byly Dukla i Karviná stejně – na kontě měly dvě vítězství a jednu porážku. Po dnešním podvečerním zápase má ale jeden z těchto celků na kontě o porážku více a tím týmem je Karviná. Domácí si vytvořili na soupeře náskok hned v úvodních minutách a po úspěšných trefách Poláška se Šůstkem to bylo 4:1. Hosté však dokázali skóre zásluhou Sliwky s Užekem vyrovnat a ve 20. minutě šli dokonce do jednobrankového vedení. Bylo jasné, že o body se na Dukle svede tvrdý souboj. I o přestávce byli hosté o trefu před Duklou. Vyrovnanou podívanou sledovala stovka diváků i ve druhé půli a tím, kdo stále dotahoval minimální náskok soupeře, byla pořád Dukla. Karviné však zlomila vaz nevyužitá přesilovka ve 47. minutě. Dukelští využili zaváhání Karviné, srovnali s Baníkem krok a v 53. minutě poslal domácí do vedení opět Polášek. Na jeho povel zareagovali ještě jeho spolubojovníci Kastner, Kotrč a Rams třemi zásahy. I za stavu 26:23 dvě minuty před koncem se ještě Karviná dokázala zvednout. Alespoň o jeden bod ještě zabojovali Mlotek s Chudobou, ovšem nakonec to byl Kotrč, kdo měl poslední slovo a zajistil svému týmu plný bodový zisk.

• Nejslepší střelci domácích: Kastner 4, Rams 4/3, Polášek 4
  • Nejlepší střelci hostů: Mlotek 5, Chudoba 4, Vančo 4
  • Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0
  • Vyloučení: 5 - 1
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný