Středa, 25 Září 2013 20:56

První extraligové body pro Zlín

Triglav pojišťovna extraliga - 4. kolo

Přerov – Zlín 24:28 (14:11)

První extraligové body vybojoval ve čtvrtém kole nováček soutěže ze Zlína. Na půdě přerovských Sokolů to pro něj sice dlouho na body nevypadalo, když ve 14. minutě prohrával vysoko 2:7 a v 17. minutě 3:10, ovšem už při odchodu do šaten zásluhou Kafky, Pernici a Aspiridise čítalo manko Zlína jen tři góly a ve druhém poločase dosáhli zlínští házenkáři dokonce o skvělý obrat. K tomu došlo konkrétně v úseku hry mezi 46. a 51. minutou. Tuhle pětiminutovku hosté vyhráli 4:0 a ze stavu 21:20 otočili skóre na 21:24. A i potom dokázal Plšek dál plnit přerovskou síť. Domácí sice dokázali v 53. minutě po vyloučení Žůrka (červená karta za nastřelení nehýbajícího se brankaře do hlavy při střelbě sedmimetrového hodu) využít přesilovku a korigovali na rozdíl gólu. Zlín už se ale nehodlal vzdát vidiny oslav prvních extraligových bodů, a tak je Kafka s Plškem „pojistili“ ještě dvěma zásahy (24:28).

• Nejslepší střelci domácích: Hastík 7, Hardt 6, Frančík 5/4
  • Nejlepší střelci hostů: Kafka 7, Plšek 4, Kašný 4
  • Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/1
  • Vyloučení: 5 – 5
  • Červená karta: přímá ČK Žůrek
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný