Středa, 25 Září 2013 21:12

Frýdek uhájil nejtěsnější možné vítězství

Triglav pojišťovna extraliga - 4. kolo

Jičín – Frýdek-Místek 28:29 (14:13)

Jičín se stejně jako Zubří těší veliké divácké podpoře a na domácí půdě se veze na vítězné vlně. V úvodu to sice vypadalo, že Frýdečtí favorita utkání zaskočili, když v 11. minutě ukazovalo skóre 4:8, ovšem pětibranková šňůra střel z ruky Bareše s Vocáskem znamenala obrat ve skóre a dalších pět rychlých Jičínských střel pak vedlo k navýšení vedení Východočechů na 14:10. Ovšem ještě před přestávkou Jičín o svůj náskok přišel. Rajnoha, Klaban a Meca zajistili Frýdku korekci na poločasových 14:13 a hned v úvodu druhého poločasu Frýdek skóre dokonce zcela otočil (17:18)! I toto ale bylo jenom dočasné. Pak se skóre přelévalo ze strany na stranu a spělo do dramatického závěru. V něm třemi brankami Kichner poslal Frýdek do tříbrankového vedení (25:28) a postaral se o překvapení kola, když bojovným výkonem jeho Frýdek uhájil v Jičíně nejtěsnější možné vítězství.

• Nejslepší střelci domácích: Vocásek 7, Král 5, Bareš 5
  • Nejlepší střelci hostů: Kichner 10/1, Rajnoha 4, Klaban 3, Kalous 3, Dyba 3
  • Sedmimetrové hody: 5/3 – 1/1
  • Vyloučení: 1 - 1
  • Rozhodčí: Pavlát, Točík