Středa, 09 Říjen 2013 20:19

Plzeň značně potrápila celek Jičína

Triglav pojišťovna extraliga - 7. kolo

Plzeň - Jičín 23:19 (13:10)

Šlágr už sedmého extraligového kola by na programu ve středu večer v Plzni. Zdejší silný a ambiciózní tým hostil úřadujícího mistra z Jičína, přičemž hostující házenkáři se chtěli nabudit na víkendové pohárové utkání. To se jim však nepovedlo. Domácí hráči si od prvních minut drželi mírný náskok (7:5, 10:6), stabilní západočeské opory Milan Škvařil a Petr Linhart měli na svědomí tří až čtyřbrankový náskok Plzně a třígólové vedení si domácí nesli i do kabin. V prvních minutách druhé půle zvedli Plzeňští svůj náskok na šest tref, Jičín ale neskládal zbraně. Vocásek s Králem dokázali zápas zdramatizovat, když v 55. minutě korigovali na 19:22. V nervózní poslední pětiminutovce už vidělo stotřicet dováků jen jedinou trefu a ta padla do sítě hostů. Domácí házenkáři tak potvrdili své vítězství a přiblížili se absolutní špičce tabulky.

• Nejslepší střelci domácích: Linhart 7, Škvařil M. 6, Kavka 5/3
  • Nejlepší střelci hostů: Vocásek 6, Král 5/1, Krahulec 4/2
  • Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3
  • Vyloučení: 8 - 7
  • Rozhodčí: Frieser L., Frieser B